UXDE dot Net

Zbavte se bolestí zad ještě dnes

By -

Unavuje vás věčná bolest v páteři? Chtěli byste se jí zbavit jednou provždy? Nevíte, proč se vám neustále vracejí bolesti zad a jste už z toho zoufalý? Poradíme vám, jak se zbavit bolestí zad jednou provždy.

V současnosti lidé trpí mnoha nemocemi a bolestmi, dokonce více než v minulosti. Je to především tím, že jsme si zvykli na špatně stravovací návyky, uspěchaný životní styl naplněný stresem a depresemi a také plný špatného stravování. Pokud se často hrbíte a máte převážně sedavou práci, důvodů na bolesti zad je stále více.

Faktory způsobující bolesti zad

V první řadě si musíte dávat pozor na všechny faktory způsobující bolesti zad. Mezi ně patří například špatné držení těla, obezita, ochablé svalstvo či stres. Správným držením těla dosáhnete, aby svaly pracovaly tak, jak mají.
Ohroženi jsou ti, kteří celý den zvedají těžká břemena ale zároveň i ti, co celý den prosedí v kancelářích.
Mezi další faktory patří artritida a osteoporóza nebo degenerativní onemocnění páteře.
Způsobení bolestí zad může i nošení tašky přes rameno, sezení u počítače a dokonce i nevhodné boty.
Nikoho však nepřekvapí fakt, že za bolestmi mohou být i různé úrazy či nádorová onemocnění.

Jak se zbavit bolestí zad

  • Pokud jste se urputně snažili vyhnout bolestem, ale i tak si vás našli, nabízíme vám pár cenných rad, jak se jich zbavit.
  • Velkou pomocí může být i rehabilitační léčba, konkrétně cílené cvičení na páteř, které aktivují hluboký svalový stabilizační systém.
  • Pomoci si však můžete i díky dlouhodobé úpravě životosprávy. Snažte se vyloučit cukry, které mohou být od určité míry škodlivé a věřte, že se to neprojeví jen bolestmi zad.
  • Také si polepšíte, pokud si osvojíte správné pohybové návyky jako již zmíněné správné držení těla.
  • Přiměřená tělesná zátěž by měla být samozřejmostí a tedy tělo fyzicky nepřetěžovat, na druhé straně vám rozhodně neprospívá celodenní sezení na jednom místě.
  • Pokud trpíte častými bolestmi zad, měli byste vsadit na pravidelné posilování zádového svalstva.
  • Samozřejmě, bolesti se dají odstranit i různými léky, ty vám však mohou uškodit v jiných věcech, proto bychom doporučovali jít podle možností přírodní léčbou.
admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>