UXDE dot Net

Bojujte s akné pomocí vitamínů a speciálních přípravků

By -

Akné trápí více než 70 % mladých lidí v pubertě. Boj s nepříjemnými černými tečkami, zda zapálenými červenými kopečky můžete vyhrát pomocí medicíny a rád babičky, ale i díky přípravků pro léčbu akné.

Existuje množství potravin, které svým složením prospívají pokožce. Vitamíny je nejlepší získat z čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud je správně zkombinujete s vitaminovými doplňky a vhodnými přípravky, máte vysokou šanci dát sbohem nepříjemnému akné.

Které vitamíny pomohou?
Základ při léčbě akné tvoří vitamín A. Podporuje cyklus buňky a pomáhá udržovat čisté póry. Kde ho najít? V přírodní formě ho můžeme přijímat z mléčných výrobků a ryb. Chcete-li úspěšně bojovat proti akné, měli byste zkonzumovat 10 000 IU vitaminu A za den.

Výborným odbourávačem stresu je vitamin B2. Stres může akné zhoršovat, tento vitamín vám pomůže předcházet mu. Mezi potraviny, které mají vysoký obsah vitaminu B2 patří: listová zelenina, mléko, maso, vejce, ryby a celozrnné obiloviny.

Dalším z rodiny vitaminů B je vitamín B3. Může pomoci zlepšit krevní oběh, snížit hladinu cholesterolu a pomoci metabolizovat tuky, cukry a bílkoviny. Vitamin B3 najdete v arašídech, avokádu nebo vajíčkách.

Náš tip: Všechny vitaminy skupiny B hrají roli v péči o zdraví pokožky. Vyzkoušejte doplněk výživy B-komplex, pomůže vám udržovat pleť svěží a zdravou.

Věda v první linii
Kromě vitamínů si můžete od nepříjemného akné pomoci i produktům Acneon. Obsahuje důležitou bílkovinu Praventin™ (laktoferin), která je součástí mateřského mléka lidí i v mléce dalších savců. Díky němu dostává pleť potřebnou výživu a zachová si jemnost a svěžest.

Jak se Acneon užívá? Stačí jedna tableta denně po dobu minimálně dvou měsíců.

Aby těch vitamínů nebylo málo
Zmíníme ještě další 4 vitamíny, které se výraznou měrou podílejí na prevenci, či odstraňování akné.

  • Vitamín E – je známý svými antioxidačními účinky a pomáhá pleti pomáhat proti volným radikálům. Posiluje a léčí tkáně v pokožce. Vitamín E je v arašídech, slunečnicových semínkách, mandlích, brokolici a pšeničných klíčcích. K léčbě akné se doporučuje 400 IU vitaminu E za den.
  • Vitamín C – látka potřebná při více než 300 metabolických funkcích v lidském organismu. Je důležitý pro buněčnou opravu, bojuje proti infekci a posiluje imunitu. Má antibakteriální účinky, čímž bojuje proti akné.
  • Zinek – je minerální látka, která pomáhá léčit kůži a zabraňuje jejímu jizvení, které může vzniknout při akné. Dobrými zdroji zinku jsou: ořechy, houby, vajíčka a celozrnné obiloviny. Proti akné se doporučuje přijmout 25 až 30 mg zinku denně.
  • Chrom – tato minerální látka pomáhá při snížení přenosu infekci na kůži. Chcete-li bojovat proti akné, dávejte si denní dávku chromu 150 mikrogramů.

Na co si dát pozor?
Spousta cukru a tedy i sladkostí pleti škodí. Navíc z těla odbourává potřebný chrom. Opatrně také s velmi pikantními jídly.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>