UXDE dot Net

5 přirozených způsobů jak dostat hormony pod kontrolu

By -

Mnoho lidí má problémy s tím, že se necítí ve své kůži, i když lékařské zprávy říkají něco jiného. Mohou za to hormony.

Příznaky se liší. Jeden může mít problém s migrénou, další má menstruační křeče horší než noční můra a vy možná bojujete s nečekanými návaly tepla.

I když se doporučení v těchto případech mohou lišit od stavby těla či věku. Jedno však mají společné – odpovědí na problémy jsou hormony. Věřte své intuici a tomu, že bylinky vám mohou pomoci. Na začátek vyzkoušejte pár tipů:

1. Odstraňte chemikálie z potravin, vody a okolí

Používejte filtrační konvice a systémy na vodu. I když je voda ve vodovodech kontrolována pravidelně, její kvalita se může lišit v závislosti na lokalitě či kvality potrubí. Filtrováním se vyhnete i BPA a ftalátům, které obsahují plastové láhve.

2. Nakrmte svou játra

Vaše játra odbourává přebytečné hormony, které tělo již nevyužívá. Aby správně fungovala, je potřeba dodávat její fytonutrienty z Brassica jako je brokolice, zelí, kapusta a květák. Naložte si na talíř každý den i česnek a cibuli.

3. Podpořte játra bylinkami

Kořen pampelišky, lopuchu a ostropestřec mariánský jsou jedny z nejlepších bylinek, kterými můžete podpořit fungování jater. Servírujte si čaj, tinkturu nebo použijte pestrecové semena jako přísadu přímo do jídla. Pozor však, pokud berete léky na předpis.

4. Nebojte se fytoestrogenů

Ve světě koluje mnoho dezinformaci o tzv. „Rostlinných estrogenů“. Pravdou zůstává, že rostlinné estrogeny dokonale vyrovnají hladinu estrogenů u lidí, kteří trpí jejich nedostatkem. Potraviny jako sója, jahody a některé bylinky jako jetel luční zahrňte do svého jídelníčku a srovnáte si tak hladinu estrogenů.

5. Zajistěte dobré prokrvení pánevní oblasti

Pokud máte během menstruace problém se silným krvácením nebo vylučujete příliš mnoho tmavohnědé krve, častěji používejte obklad ze zázvoru nebo masírujte pánevní oblast sezamovým olejem.

Je mnoho zdravotních komplikací, jejichž původ nedokáže objasnit ani nejpokročilejší medicína. Pokud dlouhodobě bojujete s problémy, které mohou mít původ v nedostatku (či naopak přebytku) hormonů, zkuste se poradit s lékařem nebo zajděte na akupunkturu. Především však důvěřujte své intuici.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>