UXDE dot Net

Nevěra

By -

Není nevěra jako nevěra. V každém případě však všechny druhy nevěry ohrožují naše vztahy. Závisí na mnoha faktorech, zda vztah nevěru vydrží a pokud vydrží, zda vztah nějak negativní nebo i pozitivní změní. Důležité je rozeznávat, zda se jedná o nevěru emocionální nebo sexuální.

Mnozí odborníci se shodují na tom, že pro muže je ohrozujúcejšia emocionální nevěra ženy a pro ženy mužova sexuální nevěra. Tato tvrzení pramení z poznatků, že muž při sexuální nevěře může počít potomky mimo vztahu a nevěrná žena spíše opustí vztah při emocionální jako při sexuální nevěře. Také záleží na tom, zda se jedná o dlouhodobou nebo krátkodobou nevěru a v které fázi vztahu nevěra nastala.

Jaké druhy nevěry známe:

Rekreační nevěra

Při tomto druhu nevěry partner nechce ohrozit existenci své rodiny, avšak nechce být její existencí ani omezován. Nevěru nepovažuje za nemorální, ale nechce aby byla nevěra odhalena a mohla tak uškodit jeho manželství.

Nevěra vycházející ze sexuálního neuspokojení

V takovém vztahu se partneři akceptují a milují, ale přesto mezi nimi existuje nesoulad v sexuální oblasti. Může jít o frekvenci sexuálního styku nebo o touhu po sexuální praktice, kterou druhý partner odmítá.

Nedostatek sebedůvěry

Partner nedostatkem sebedůvěry si může svou sebedůvěru zvyšovat prostřednictvím nevěry. Potvrzuje si přes ni svoji přitažlivost pro opačné pohlaví.

Svádění

K svádění často dochází po požití alkoholu nebo na základě silné přitažlivosti mezi dvěma lidmi. Taková zkušenost bývá většinou jednorázová a nevede k trvalému mimomanželskému nebo mimopartnerský vztahu.

Odplata za partnerovu nevěru

Partner, který byl podveden v důsledku hněvu a potřebě pomsty také podvede.

Duševní uspokojení

Tento druh nevěry se objevuje, pokud si už partneři nejsou blízcí a odcizili se navzájem. To vede k nalezení si někoho, s kým si rozumí. Nový partner dokonce po sexuální stránce může být méně uspokojivý jako partner předchozí.

Ať se jedná o jakýkoliv druh nevěry, téměř vždy alespoň jeden z partnerů trpí. Zrada, ponížení a bolest jsou nejtypičtější pocity podvedeného. Nevěra se stává fenoménem dnešní moderní doby, na kteří jsme již teoreticky připraveni všichni. Většina lidí má na ni názor, že by ji nikdy nedokázala odpustit. V praxi to však často bývá úplně jinak. V konečném důsledku nejlepší je, pokud nikdy nebudete muset řešit otázku odpustit či neodpustit při jakémkoliv druhu nevěry.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>