UXDE dot Net

Jako být šťastný pár

By -

Každý pár prochází ve svém vztahu hrbolemi. Takže to, co je tajemství šťastných párů, vidíte v líbání a mazlení jejich cestu životem? Není to tak těžké. Expert na vztahy, Dr. Pam Spurr odhalí jednoduché, každodenní věci, které můžete udělat, abyste ve vašem vztahu byly šťastný.

„Opravdu věřím, že šťastné páry jsou tvořeny lidmi, kteří jsou šťastní sami v sobě.“ říká Dr. Pam. „Takže začneme s tím, co všechno je pro vás důležité. Chcete-li být šťastný pár, myslím, že tyto tři věci mohou mít na váš vztah vliv:“

1. Určete si „script“
Každý z nás žije celý život „skriptem“. To je něco jako scénář k filmu, kde každý z nás hraje určitou roli v souvislosti s ostatními. Ani si to neuvědomujeme, ale děláme to.

Vaše role začala, když jste byli ještě dítě a vaše rodina od vaší osobnosti začala očekávat různé věci. Například, pokud jste první dítě, rodiče do vás vkládají mnoho naděje a očekávají, že se budete chovat určitým způsobem – být zodpovědný a působit dospělo. Nebo možná jste nejmladší a když o vás říkají, rodinní příslušníci vás nazývají malým nebo dokonce dítětem. Nosíme naše role do romantických vztahů – jako dítě budeme vždy vyžadovat pozornost od partnera. Nebo jako prvorozený můžete očekávat být poslouchání.

Premášľajte, jako by to mohlo souviset s vaším vztahem. Musí vždy role, kterou hrajete – jako dítě – škodit vašemu vztahu? S těmito znalostmi se můžete osvobodit od škodlivých věcí v roli, kterou hrajete.

2. Určete „nouzovou pozici“
Zjistěte, co je ve vztahu vaše „nouzové postavení“. To je to, když v určitých situacích reagujete vždy stejným způsobem. Jako když jste naštvaný, odejdete se uklidnit. Nemůžete prostě zůstat a čelit rozdílem s vaším partnerem.

Nebo když máte pocit, že jste zanedbaný, vytvoříte nějakou drama pro získání si pozornosti. Vaše nouzová pozice může být velmi škodlivá, protože to děláte automaticky a nikdy nepřemýšlete o důsledcích. Zkuste rozpoznat to, kdy to uděláte a bojujte s nutkáním použít tuto pozici. Nereagujte stejným způsobem, buďte tváří v tvář s překážkami, které stojí nad každým párem.

3. Určete své „růžové očekávání“
Jedním z nejčastějších problémů, které lidé ve svém životě mají, je příliš vysoká očekávanost. Ano, samozřejmě, chcete, aby byl romantický, ale opravdu očekávat, aby vám posílal něžné milující texty každý den? Nebo aby vás vždy překvapil dárkem nebo květinami? A dokonce si pamatoval výročí vašeho prvního polibku?

Vždy se dá očekávat, že s vámi bude dobře zacházet, ale neničte váš vztah jen proto, že vám nemůže dát styl hollywoodské hvězdy nebo splnit ten nejromantičtější sen.

Zdroj: goodtoknow.co.uk

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>