UXDE dot Net

Důvody pro milostné aférky

By -

Podvádění je bohužel realita v mnoha vztazích. Lidé se zapojují do milostných vztahů v různých stupních a z různých důvodů. Nevěra je zničující zkušenost, může ukončit vztahy v celé rodině. Zatímco tam není přesvědčivý seznam motivací k lidské nerozvážnosti, existuje mnoho zjevných důvodů.

Nespokojenost

Jeden z hlavních důvodů pro rozpady vztahu a rozvody je ten, že člověk v aktuálním vztahu nenajde uspokojení a štěstí. Podvodník se chce jednoduše vyhnout problémům a hledá jiný způsob pohodlí. Proto utíká do jiného náruče.
ThirdAge.com udělala rozhovor s psycholožkou, která se specializuje na nevěru, Shirley Glass, o důvodech pro milostné aférky. Shirley říká, že jeden z důvodů je právě útěk. Je to běžné zejména pro páry, které se starají o děti, ale zároveň hledají svobodná pohodlí mimo vztahu. „Rodinný výzkum důsledně uvádí, že jednou z nejtěžších chvil manželství s nejnižší spokojeností, je během výukou dětí v teen věku. Vidíte své děti chodit na rande a jak vám odcházejí pryč, a právě to přináší kopu tužeb – nostalgii, když jste byli mladý a někdo vám vyprávěl o strachu ze stárnutí, mysleli jste si, že vy a váš partner budete opět sami, když se vaše děti postaví na vlastní nohy.“ Bez radosti ve vztahu se nespokojení partneři usilují o alternativní řešení, které tu radost splní.

Deprivace

Vpád do aféry může být motivován potřebou zaplnit mezeru buď v citové nebo sexuální sféře vztahu. Podle výzkumu Glassovej, u ženy je více pravděpodobné, že se zaplete do milostné aférky, pokud je ve svém vztahu citově nenaplněná. Glass říká, že ženy, které podvádějí, tvrdí, že v manželství jsou nešťastné. Na druhé straně, muži častěji uvádějí, že jsou šťastní, ale jsou více motivováni k uspokojivému sexuálnímu vztahu se ženou, která je svobodná. Podle Americké asociace pro manželství a rodinnou terapii ( AAMFT ) může dojít k nevěře v každém vztahu – i když je šťastný.
Někdy může být sexuální závislost impulsním řízením k podílu na mnoha mimomanželských aférách. AAMFT popisuje rozdíl mezi sexuálně závislými a těmi, kteří jsou zapojeni do ojedinělých případů podvádění: „Aférky mohou znamenat závislost na sexu, ale i lásce a milostné romantice. Láska a romantika je poháněna vášní nového vztahu. Sexuálně závislí jsou přitahováni k vysokému uvolnění ze sexuálnímu zážitku. Ale taková aféra přichází také s pocitem studu a méněcennosti. Naopak, záletníci, kteří vnímají mimomanželský sex jako nárok druhého pohlaví nebo postavení, využívají příležitosti bez viny.“

Nuda

Hledání nových zážitků a zkušeností zaručuje pocit mládí a atraktivity, takže manželé se mohou pokusit sami znovuobjevit. Peggy Vaughan, mezinárodní uznávaná odbornice v oblasti nevěry se domnívá, že média a televize stále častěji předvádějí mimomanželské poměry, což pak společnost spojuje se svým osobním životem a štěstím a navádí lidskou mysl na podobné touhy. Shirley Glass tvrdí, že riskování a vzrušující jednání je více charakteristické pro muže.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>