UXDE dot Net

Tony Orrico zkoumá využití svého těla

By -

Seznamte se s tanečním choreografem a výtvarníkém v jednom. Americký choreograf představuje výtvarné umění jak ho mnoho lidí ve světě ještě nezná. Fascinující Tony Orrico se kromě tanci věnuje živým performancím v nádechu kresby. Jeho série velkoformátových díl s názvem Penwald Drawings vzniká s pomocí Tonyho vlastního těla. Umělec pracuje rukama i nohama, tělem se na formátu papíru posouvá a vytváří kompozici zejména z geometrických kruhových tvarů. Z papíru neodejde, dokud není dílo zcela hotové, což samozřejmě znamená několik hodinovou práci.

Na Penwald sérii výkresů Orrico zkoumá využití svého těla jako nástroj pro měření a zapsání geometrie pomocí pohybu. Jeho choreografické gesta, které vytvářejí umělecké dílo, pocházejí z omezení, resp. z jeho vnitřní navigace z možnosti natažených rukou. Také se při kresbách zabývá jakousi fyzickou rovnováhou a její časovým zvládnutím.

Pen2 © 2010 Bart Dykstra unison symmetry standing 

Zdroj: tonyorrico.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>