UXDE dot Net

Labyrint vytvořený z knih

By -

Neuvěřitelná instalace s názvem aMAZEme labyrint byla vytvořena z 250 000 knih v Londýně. Jde o výtvor brazilských umělců, Marco Saboya a Gualter Pupo, umělecká instalace směřuje návštěvníky knižních stěn do objevování nových textur, obrázků a emocí psaného slova.

Menší verze díla byla vytvořena nejdříve v Rio de Janiero, tato instalace je však ambicióznější. Knihy z ní jsou staré i nové, ale většina z nich je vypůjčená a po expozici bude vrácena. Celé dílo bylo vytvořeno za 4 dny s pomocí více než 50 dobrovolníků. Stěny vytvářely až do výšky 2,5 metru.

Bludiště bylo inspirováno uznávaným argentinským spisovatelem, Jorge Luis Borges a jeho láskou ke knihám a labyrintem. Ve skutečnosti, jeho uspořádání je ve tvaru Borgesových záhybů na prstech.

amazeme-book-maze-cmv-arquitectos amazeme-book-maze-cmv-arquitectos-2 aMAZEme-Book-Maze-London-2012-2 aMAZEme-Book-Maze-London-2012-2a aMAZEme-Book-Maze-London-2012-3 aMAZEme-Book-Maze-London-2012-7

Zdroj: inhabitat.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>