UXDE dot Net

Vaše pokožka v zimě

By -

Zimní měsíce jsou sice chladné, ale neobvyklé. Pomocí následujících rad a typů můžete však předejít nepříjemným podrážděním.

Jaké jsou příznaky?
Neklamné příznaky suché pokožky se snadno vyskytnou na citlivých místech. Mohou zahrnovat drsnost, svědění, zarudnutí a odlupování. Někdy jsou póry méně viditelné, ale pokožka může vypadat nudně a oteklé. Ve vážných případech může kůže praskat a začít krvácet, hlavně na rukou a prstech.

Proč se to stalo?
Oproti letnímu slunci je zimní vzduch studený a suchý, právě ten může způsobit podráždění kůže a její dehydrataci. Suchá kůže je v zimě častá, protože vzduch obsahuje málo vlhkosti. Rovněž může jít o genetiku, dědičné nebo přírodní stárnutí samotné pokožky v zimním období.

Jaké jsou vaše možnosti?
Přípravky na pokožku, jako je Eucerin nebo Curél, mohou zmírnit suchost a odlupování. Nebo zkuste tělový krém, který obsahuje olej a udržuje pokožku hydratovanou. Podívejte se na výrobky parfemace s hydrokyselinami alfa, abyste do kůže dostali více vody a vlhkosti.
Vyhněte se antibakteriálním a deodorantným mýdlům, které pokožku vysušují. Místo toho použijte jemný čisticí produkt, jako je Dove nebo Aveeno, nebo sprchový gel s hydratačními složkami.
Nepoužívejte extrémně horké koupele nebo horké sprchování, ani se nemáčejte v takové vodě delší dobu než 10 minut. Mohl by se porušit přirozený ochranný olej vaší pokožky, který ji udržuje jemnou a hebkou.
V zimě používejte zvlhčovač vzduchu. Ústřední topení v domácnosti vzduch jen vysušuje, proto nezapomeňte často větrat.
Vyberte si přírodní a prodyšné tkaniny, jako je bavlna a hedvábí, pro vaše spodní prádlo a vrstvu oblečení přímo na pokožce.
Pijte hodně vody a jiných tekutin, protože pokožka potřebuje být hydratovaná i zevnitř. Udržet pokožku vláčnou mohou i omega-3 mastné kyseliny (esenciální mastné kyseliny nalezené v potravinách jako je losos, vlašské ořechy, lanové semínka, sója a brokolice).

Kdy byste se měli bát?
Lékařskou pomoc vyhledejte, pokud vás pálení a svědění pokožky nenechá spát, pokud speciální krémy nefungují, pokud se vám tvoří otevřené rány, kůže se vám odlupuje ve velkém nebo se vám po poškrábání objeví infekce. To by mohlo mít vážnější následky v podobě ekzému, lupénky nebo jiného kožního onemocnění.

Věděli jste?

  • I když změny pokožky přicházejí s věkem, mužská pokožka má tendenci udržet si vlhkost déle. Je to proto, že ženská pokožka se stává mnohem více sušší po menopauze.
  • Nejlepší čas aplikovat krém je okamžitě po sprše, kdy je pokožka ještě vlhká.
  • Vzhledem k tomu, že suchá kůže je citlivá, je důležité chránit ji před sluncem, a to i v zimě, zvláště pokud sněží (sníh odráží až 80 % slunečních paprsků). Proto každý den používejte sluneční faktor 15 a více na obličej, krk i uši.

 

 

Zdroj: everydayhealth.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>