UXDE dot Net

8 tipů pro citlivou pleť

By -

Neposlouchá vás pokožka, když zkoušíte nový produkt nebo se příliš těžce drhne? Naučte se, jak hýčkat vaši pleť, jak se vyhnout podráždění a budete mít lesklou pleť za chvilku. Vyzkoušejte tyto rady a budete mít krásnou a spokojenou pokožku.

1. Nejprve otestujte, poté aplikujte

Před použitím nového výrobku, vždy si udělejte nejprve test na malém nenápadném kousku kůže (např. za uchem). Počkejte alespoň 24 hodin na příznaky podráždění, zarudnutí či jiné kožní choroby. Pokud je vaše pokožka až příliš citlivá, vyzkoušejte produkt na kousku pokožky vedle oka. Všechno pořádku? Můžete váš nový produkt používat bez starosti.

2. Nekupujte „hypoalergenní“ produkty

Hypoalergenní produkty a citlivá pleť jsou nejlepší, že? Ale ne nezbytné! Protože neexistují žádné federální normy upravující slovo „hypoalergenní“, výrobky nesoucí toto tvrzení nemusí být vždy vhodné pro citlivou pokožku. Nekupujte jejich naslepo. Nejprve otestujte, poté aplikujte.

3. Hydratujte s Vigilance

Citlivá pokožka je ještě náchylnější na prvky a bude mít prospěch až po správné péče o pleť. Hydratujte i ráno, i večer, abyste pokožku chránili před ztrátou vody a abyste udrželi zdravou bariéru před každodenním náporem faktorů životního prostředí, včetně znečištění a větru.

4. Vždy si přečtěte štítky

Vzdělání je síla – donuťte se vždy číst etikety. Hledejte produkty s vůněmi a konzervačními látkami, to jsou 2 nejčastěji látky podráždění. Čím kratší je seznam složek, tím lépe. American Academy of Dermatology doporučuje používat přípravky s méně než 10 složek pro citlivou pokožku. Čím složitější vzorec, tím je pravděpodobnější, že budete mít pokožku podrážděnou.

5. Umyjte moudře

Zachovávejte si póry čisté a povrchové nečistoty si myjte dvakrát za den (více ne, může to být hodně pro citlivou pokožku). Vyberte si produkt, který je speciálně pro citlivou pokožku, ale ne takový jemný, že se s ním nebude dát ani make-up setřít. Buďte jemné: osušte (bez tření, prosím) a naneste hydratační krém pro maximální absorpci.

6. Méně je více

Citlivá pleť je snadno ovlivnitelná. Je nejlepší, když vaše denní péče o ni bude jednoduchá. Všechno, co opravdu potřebujeme, je jemný čistící, hydratační a opalovací krém.

7. Zvolte si kosmetiku opatrně

Jen proto, že vaše pokožka je jemná, neznamená, že musíte jít sans make-up. Postupujte podle těchto 4 tipů:
1) Použijte minerální prášek – většina jsou bez konzervačních látek a umělých barviv, nebo na bázi silikonu, který sníží pravděpodobnost podráždění.
2) Vyhněte se vodě odolné řasence, jak drsné čistící prostředky jsou nesnadno odstranitelné.
3) Používejte oční linky v tužkové podobě, ne tekuté, protože ty obsahují latex – může způsobit podráždění.
4) Vyhoďte starou kosmetiku, která je zkažená. A nezapomeňte pravidelně vyčistit štětce.

8. Cvičení SPF Smarts

Dráždivá kůže je často mimořádně citlivá na slunce. Používejte opalovací krém po celý rok se slunečním faktorem 30 nebo vyšší, abyste chránili citlivé tkáň proti přitěžujícím paprskům. Hledejte produkty na ochranu proti slunečnímu záření s fyzickými aktivními složkami, mezi které patří oxid zinečnatý a oxid titaničitý, u kterých je méně pravděpodobné, že způsobí reakci jako chemické krémy na opalování (oxybenzone, octylcrylene and Octinoxate).

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>