UXDE dot Net

Zhubněte bez cvičení, více spěte

By -

Potřebujete další důvod, proč je spánek důležitý? Vaše tukové buňky ho potřebují také!

Čím déle v noci spíte, tím více zabráníte vašim tukovým buňkám nabírat na váze. V nové studii publikované v kronice interní medicíny, výzkumníci z Univerzity v Chicagu přímo propojili nedostatek spánkové činnosti s poklesem buněčné schopnosti reagovat na hormony inzulínu.

Průběh studie

7 účastníků této studie nejprve spalo 4 noci za sebou po 8.5 hodiny. O 4 týdny později, byla studie zopakována, avšak spánek byl zkrácen na sotva 4.5 hodiny. Po tak krátkém spánku se citlivost organismu účastníků vůči inzulínu snížila v průměru o 16%.

Co to ​​tedy znamená: Z krátkodobého hlediska může snížení citlivosti tukových buněk vůči inzulínu zároveň snížit produkci leptinu, který přechází do mozku, což se může projevit, že budeme víc hladoví a těžší, říká autor studie Matthew Brady, PhD., Profesor medicíny v Chicagu. Ba co víc. Z dlouhodobého hlediska, se může neustále nízká inzulínová citlivost projevit naprostou odolností organismu na inzulín, což má za následek vznik diabetu 2. stupně.

V rámci prevence, jak tvrdí Brady, nám stačí, když začneme spát dostatečný počet hodin, k čemuž je důležité přidat zdravou stravu a pravidelné cvičení. „Když spíte málo hodin, cítíte se velmi vyčerpaně. Toto platí i pro vaše tukové buňky, které jsou bez dostatečně dlouhého spánku metabolicky unavené. „Jeho doporučení tedy zní: Zkuste spát minimálně 7 hodin. Říká se to však snáze než udělá?

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>