UXDE dot Net

Norbi update dieta

By -

Dnešní doba nabízí mnoho dietních programů, které většinou hodně zakazují a málo dovolují. Je to klasická představa lidí o tom, jak rychle zhubnout. Přestat jíst se zdá jako to jediné východisko. Na druhé straně stojí vědci a lidé, kteří svou hladovkou a striktní dietou způsobily vrásky na tváři svému okolí. Nemluvě už o zdravotních problémech i dokonce bojích o život. Těžko uvěřit, že existuje program na snížení váhy, kteří neomezuje téměř žádný druh přijímané potravy. Omezuje pouze dobu, ve které můžeme dané potraviny jíst. Norbiho update je dalším z dietních programů, které jsou odzkoušeny mnohými bez rozdílu věku, pohlaví či kondice.

Kdo je Norbi

Norbert Schober, alias Norbi, je známý maďarský cvičitel aerobiku a guru hubnutí pro mnohé příznivce jeho dietního programu. Svůj program sestavil na základě vlastního boje s přebytečnými kily. Je autorem známé publikace Norbiho tajemství, která je jakýmsi návodem k úspěšné dodržování dietního režimu. S Norbi se proslavila i jeho žena Réka, která je úspěšnou fitneskou a cvičitelkou. Spolu překonali několik masových rekordů v aerobiku. Pravidelný pohyb, který je součástí tohoto programu, může doplnit i cvičení pomocí DVD s Norbit a Reko.

Základ Norbiho update

Základem programu Norbiho update je rozdělení potravin do tří zón, pravidelné stravování, pravidelný pohyb a konzumace speciálních potravin, které můžete ale i nemusíte používat. Vystačíte si však is potravinami ze supermarketu. Update je program vhodný i pro lidi, kteří mají cukrovku či zvýšený cholesterol a zejména pro ty, kteří chtějí změnit svůj život natrvalo. Tento program získal mnoho ocenění a popularitu nejen v Maďarsku, ale i u nás.

Princip hubnutí podle Norbiho update

Základem je rozdělení potravin do tří skupin. Toto rozdělení určuje co, v jakém množství a kdy můžete jíst. Potraviny jsou do skupin zařazeny podle obsahu bílkovin, sacharidů, kalorií, tuku a glykemického indexu.

Update 1 je skupina výrobků, které můžete konzumovat od 6.00 do 22.00 bez omezení. Do této skupiny patří všechny speciální Update výrobky, které si můžete zakoupit na internetu nebo ve specializovaných prodejnách i ve vašem městě.

Update 2 jsou potraviny konzumovatelné od 6.00 do 15.00.

Update 3 je skupina potravin, které si můžete dopřát od 6.00 do 12.00.

Na některé oblíbené pochoutky budete během hubnutí s Norbi muset zapomenout. Jde zejména o výrobky z bílé i celozrnné mouky, potraviny s přidaným cukrem a těstoviny. Celozrnnou mouku tato dieta neuznává zejména proto, že příprava dnes dostupné celozrnné mouky již neprobíhá klasickým způsobem, ale mletím průmyslovými stroji, které zrna rozdrtí na jemný prášek. Ten se v našem těle rychle vstřebává a nechtěné zvedá hladinu cukru v krvi.

Dietní strava by měla být bohatá na bílkoviny, komplexní uhlohydráty a vlákninu, zejména rostlinného původu. Základem je dodržovat pravidelnou formu stravování 4-5 krát denně a pitný režim, který představuje minimálně 2,5 litru vody denně.

Cíl Norbiho updateu

Cílem tohoto programu je redukce přebytečných kilogramů a také zlepšení zdravotního stavu v dlouhodobém časovém horizontu. Složení stravy v tomto programu eliminuje zejména výšku glykemického indexu a doplňuje vlákninu, potřebnou pro zlepšení trávení a metabolismu. Norbiho update má za cíl změnu konfekční velikosti, zlepšení stavu pokožky, vnitřního prostředí, krevního oběhu a procesu trávení.

Proč zvolit Norbiho update

Konzumace výrobků z bílé mouky a rafinovaného cukru se stává nešťastným koloběhem, ve kterém se střídají návaly nasycení a následné touhy po další porci něčeho sladkého. Ani netřeba říkat, kde všude se nám jedna pamlsek dokáže odrazit. Špatný stav pokožky, nefungující trávení, pravidelná zácpa a bušení srdce. Nežádoucím vedlejším účinkem je nadváha až obezita. Pokud se chcete dostat z kolotoče neustálých zdravotních komplikací, musíte něco změnit, a také na některou z oblíbených potravin zapomenout.

Problémem přijímání cukru je , že jakákoliv potravina s vysokým glykemickým indexem (rychlost , jakou tělo vstřebá cukr obsažený v jídle do krve ) dočasně zvýší hladinu cukru v krvi na takovou úroveň , že tělo potřebuje pomoc. Tou pomocí je hormon slinivky – inzulin , který opět dočasně sníží hladinu cukru v krvi tím , že cukr uloží do tukových buněk jako rezervní zásobník energie. Ukládání tukových zásob způsobuje i sedavý způsob života , konzumní doba a nedostatek pohybu .

Jak na Norbiho update

Norbiho update se řídí jednoduchými pravidly, které se snadno pamatují především díky časovému rozvrhu. Jednoduše řečeno do 12.00 můžete jíst všechno, tedy i cukry a mouku (samozřejmě povolené druhy). Po 15.00 omezíte konzumaci rýže a brambor. Nesmíme však zapomínat na plnohodnotný oběd. Nejlepší, pokud bude skládat ze dvou chodů, polévky a hlavního jídla. Do 22.00 můžete jíst dále ryby, dušené maso, vývary bez nudlí, bílý jogurt ke salátem, šunky, párky bez mouky a vařená vejce. Povoleny jsou také mléčné výrobky a mléko. Pozor na některé druhy ovoce. Ve večerních hodnotách vsaďte na kyselejší druhy, které neobsahují mnoho cukru.

Během shazování kilogramů nezapomínejte na pitný režim sestávající hlavně z vody a pravidelný pohyb.

Během dodržování programu Norbiho update může prý hmotnostní úbytek dosáhnout i 4 kilogramy za týden. Pokud se rozhodnete pro tuto dietu, zvažte , jaké jsou vaše reálné cíle. Nezapomeňte toto rozhodnutí konzultovat s lékařem především tehdy, pokud máte zdravotní problémy.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>