UXDE dot Net

24 důvodů, proč se vám ještě nepodařilo zhubnout

By -

I když se dennodenně trápíte v posilovně a začali jste se zdravě stravovat, nemusí to hned znamenat, že kila půjdou rapidně dolů tak, jak jste doufali. Důvodů může být několik. Stačí minimální zásah do každodenního režimu a očekávané výsledky se dostaví. Podívejte se na seznam nejčastějších provinilců, kteří maří vaše úsilí:

1. Možná to přeháníte se zdravým jídlem

Ořechy, avokádo, celozrnné těstoviny, olivový olej a hořká čokoláda jsou přirozené a zdravé, ale obsahují kalorie. Je třeba sledovat velikost porce. Avokádo má sice spoustu příznivých účinků na zdraví, ale i více než 200 kalorií.

2. Nesnídáte

Vynechat snídani se může zdát jako skvělý způsob hubnutí a snižování množství přijatých kalorií. Vaše tělo si však bude vytvářet zásobu tuku, protože mu bude chybět energie z přijaté stravy. Netřeba zapomínat na fakt, že lidé, kteří pravidelně snídají, ztrácejí větší množství kilogramů a rychleji, protože ráno nastartují svůj metabolismus. Nesnídajte jen tak lecos. Naložte si na talíř velkou porci bílkovin a vlákniny, která udrží pocit sytosti a dodá energii.

3. Nekontrolujete velikost porcí

Aby byla vaše dieta vyvážená, je třeba znát správnou velikost porcí. Měřte pomocí sklenic a lžic a dejte tak svému tělu správný signál. Postupně se naučíte jíst v ten správný čas a správné množství.

4. Jíte ve stoje

Snídat opřený o chladničku v chvatu není dobré pro váš zažívací systém. Nejlepší je najít si čas na snídani, případně jinou denní stravu a rozdělit si čas i na jiné aktivity. Třeba pamatovat na to, že stresovaný organismus ukládá více tuku.

5. Nemáte dostatek spánku

Možná se vám zdá, že zdravý životní styl vyžaduje hodně času a při pravidelném tréninku vám nezbývá čas ani na spánek. Dostatečná doba spánku je však nutná pro regeneraci organismu a správné fungování metabolismu. Je vědecky dokázáno, že nedostatek spánku způsobuje vyšší apetit.

6. Příliš mnoho nízkotučných potravin

Stravovat se výlučně nízkotučnými potravinami může mít dvojí rozměr. Nízkotučné potraviny jsou totiž plné konzervačních látek, umělých přísad a zvýrazňovačů chuti, které sice nemají vysoký obsah kalorií, ale svou nevýraznou chutí znásobují pocit hladu. Zkuste sáhnout po klasických potravinách s obsahem všech látek, i tuku, ale snižte velikost porcí.

7. Nejíte dostatek zeleniny

Každý z nás by měl denně zkonzumovat 5 až 7 porcí ovoce a zeleniny. Lidé, kteří jsou v dietním režimu by měly počet porcí ještě zvýšit. Při dietním režimu je důležitý zejména přísun vlákniny a vitamínů, které ovoce a zelenina obsahují. Více zeleniny pomůže spálit více kalorií.

8. Procházka se psem nestačí

I krátký pobyt na čerstvém vzduchu je přínos. Pokud se však snažíte zhubnout, nebude vám jen tato tělesná aktivita postačovat. Vsaďte spíše na běh, spinning nebo intenzivní 30-minutový trénink v posilovně.

9. Krájejte na malé kousky

Krájení jídla na malé kousky se vám může zdát dětinské, ale vědecké studie prokázaly, že menší sousta vás zasytí na delší dobu. Tedy čím menší kousky jídla budete krájet, tím méně toho sníte.

10. Nepřestali jste pít sycené nápoje

I když je na první pohled jasné, že soda neobsahuje žádné kalorie, přece může sabotovat vaše redukční úsilí. I dietní soda, nebo cola, může prodloužit dobu hubnutí až o 500%. To znamená, že proces hubnutí se při lidech, kteří si dopřejí sycené nápoje i během hubnutí může prodloužit až 500-násobně.

11. Partner neladí na téže vlnové délce

Partner, který se s vámi naladí na tutéž redukční notu a přizpůsobí svůj režim vaší dietě a cvičení, může být pro vás velkou pomocí. Pokud však máte partnera, který odmítá změnit své stravovací návyky, může právě v tom být zádrhel vašeho hubnutí.

12. Jste závislí na polevách a topingech

Salát je to nejzdravější jídlo, jaké si můžete dopřát. Samozřejmě jen v tom případě, že si na něj nevložíte plátky slaniny, nebo nenastrúhate kalorický sýr. Zvažte, zda je vůbec přidání dresinku nebo sýra důležité. Pro informaci, například 10 krutonů vám přidá 100 kalorií.

13. Nepijete vodu

Kromě toho, že voda udržuje organismus hydratovaný, pomáhá i v procesu hubnutí. Pokud před jídlem vypijete sklenici vody, je vědecky dokázáno, že sníte menší množství jídla. Pití studené vody může dokonce zrychlit metabolismus.

14. Málo času na zábavu

Proces hubnutí vám může způsobovat stres. Myslete nato, že každá námaha musí být odměněna a odměňte se krátkým relaxem, posezením s přáteli či rodinou.

15. Očekáváte hodně a ihned

Pokud spoléháte na to, že daný dietní program, který dodržujete, způsobí, že z vás kila doslovně opadnou za měsíc, je třeba tomu nechat více času. Doporučuje soustředit se více na samotné hubnutí, jak ztrácet čas a trápit se každodenním vážením. Najděte si cíl, který chcete dosáhnout. Například vejít se do starých džín.

16. Pravidelné večeře v restauraci

Jednou za čas malé posezení v restauraci s pečlivě vytipovaných dietními pamlsky jako relax nezaškodí, dokonce se doporučuje. Pokud si jej však dopřejete pravidelně a neodpustíte si předkrm, dezert, sladký nápoj a případně si zbytky ještě necháte zabalit domů, není žádným překvapením, že nemůžete zhubnout. Snažte se najít zdravý variantu svého oblíbeného restauračního jídla, případně si jednou za čas dopřejte salát.

17. Nevedete si stravovací deník

Psát si každé přijaté jídlo je jednoduchým návodem, jak sledovat svůj kalorický příjem. Podle vědeckých studií jsou v hubnutí mnohem úspěšnější ženy, které si vedou stravovací deník a pozorně si zapisují každé přijaté jídlo.

18. Cvičíte nalačno

Pokud ráno cvičíte nalačno, výzkumy ukázaly, že více kalorií ztrácíte se svalů jako z tuku. Zvolte před tréninkem lehké snídani. Nepomohou jen vašim svalům, ale také vám podat lepší výkon.

19. Zaměřujete se jen na kardio

Pokud v posilovně automaticky zamíříte jen k běžícímu pásu či rotopedu, vynecháváte jednu z nejdůležitějších částí fitnes skládačky. Posilování zvedáním činek nebo závaží buduje vaši svalovou hmotu a zlepšuje metabolismus.

20. Jíte bez rozmyslu

Mlsání u počítače nebo televize může zruinovat jakékoli redukční úsilí. Na jídlo si vyčleňte zvláštní čas bez rušivých vlivů. U televize nebo počítače si často totiž ani neuvědomíme, kolik jsme toho snědli.

21. Nosíte příliš velké oblečení

Je to sice pohodlné, ale v zrcadle v tom nevypadáte příliš dobře. Nošení volného oblečení může způsobit ztrátu motivace do cvičení. Cvičte vždy v oblečení, které kopíruje vaše kontury, abyste viděli jak se rýsuje svalstvo, případně kde vám ještě třeba přidat.

22. Málo jíte

Netrapte se hladem a neodkládejte si kalorie na později. Zaměřte se spíše na malé a časté porce. Hladovějící tělo si ukládá jakoukoliv energii do zásoby tuku, a proto nedejte šanci svému organismu ukládat zásoby.

23. Jíte nesprávné jídlo po cvičení

Po cvičení byste si měli dopřát jen malou svačinku, která by neměla přesáhnout více než 150 kalorií.

24. Neodpustíte si prohřešek

Pokud si jeden večer dopřejete hranolky, případně slavný mámin domácí zákusek, měli byste se na druhý den naladit zpět na dietní kolej. Pokud byste chtěli vyrovnat svůj kalorický příjem, každý prohřešek by na druhý den stál 600 kalorií, které je třeba vynechat.

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>