UXDE dot Net

Průvodce po Melbourne

By -

Melbourne je po Sydney druhé největší město Austrálie a je známo jako město rozporů i skrytých kouzel. Bylo založeno na řece Yarra v 19. století po neúspěšné snaze založit osadu na pobřeží Port Phillip. Oficiálně bylo prohlášeno za město královnou Viktorií v roce 1847. Později se stalo hlavním městem nejen ve federálním státě Viktorie, ale i hlavím městem celé Austrálie. Vyznačuje se jako kosmopolitní, zároveň příměstské, kultivované a poblázněné fotbalem, konzervativní a taktéž je útočištěm pro avantgardu. Díky své centrální poloze je Melbourne vstupní branou do bohatých Viktoriiných atrakcí známé jako Victoria’s abundant attractions. Za jednu hodinu můžete stihnout degustace v Yarra Valley, koupání, být hýčkáni v lázních Australia’s leading nebo sledovat pohádkových tučňáků na Phillip Islandu. Můžete také navštívit Melbourne´s City Centre, které se vyznačuje prostornými uličkami obklopené stromy. Pro ty, kteří zbožňují nákupy, je tu Central Shopping Centre a Collins Street, která je sídlem exkluzivních obchodů módy a klenotnictví. Mnoho lidí má v oblibě China town, která se nachází na východním konci Little Bourke Street a nabízí tradiční čínské obchody a jídla. Nejznámější památka je Federation Square. Melbourne je směs starého a nového. Exkluzivní nákupní pasáže a rušný Queen Victoria Market, spolu s historickými památkami splývají s moderními kancelářskými budovami. Návštěvníci sem cestují především kvůli nákupům, restauracím, kavárnám a nočním klubům.

Čokoládové město

Každá žena občas prožívá chvíle, kdy ji chytne chuť na sladké. V Koko Black si můžete pochutnat na „melt-in-the-mouth chocolate truffles“, vidět pracovníků vyrábět delikátní lisované čokolády a ochutnat 38 rukodělných pralinek. Na patře salonku si můžete pochutnat na horké čokoládě nebo vyzkoušet ‚Belgian Spoil‘: čokoládový dort, čokoládovou zmrzlinu, čokoládovou pěnu a pralinky. Melbourne je rájem pro milovníky čokolády. Kromě Koko Black můžete navštívit podobně příjemné obchody jako jsou Ganache, Haigh’s Chocolates, Max Brenner, The Chocolate Box and Cacao Fine Chocolates & Patisserie. Všechno čokoládové.

The Yarra River

Řeka Yarra se táhne přes celé město, v minulosti byla hlavním zdrojem potravy, především využívaná pro zemědělství. Dnes je sociálním srdcem města. K dispozici jsou pěší a cyklistické stezky, které následují řeku z vnitřních předměstí k centrální obchodní čtvrti a podél Port Phillip Bay až k Brightonu, kde můžete při pobřeží vidět řetězec tzv. barevných krabic. Také můžete vyzkoušet plavbu po řece na člunu s plochým dnem, jít trajektem do nedalekého Williamstown a navštívit Scienceworks muzeum.

Melbourne Park

Pro milovníky tenisu je zde Melbourne park. Tento sportovní areál je domovem Australian Open v tenise, který se hraje každý rok v lednu. I když je známo jako tenisové místo, kromě Austrian Open se zde uskutečňuje mnoho dalších sportovních a hudebních akcí v průběhu celého roku. Melbourne Park má čtyři vnitřní kurty a 22 venkovních kurtů, které jsou k dispozici pro veřejnost k pronájmu sedm dní v týdnu, samozřejmě kromě ledna.

Street Art

Melbourne se stává mezinárodně známým i pro kreativní a pestrý street art. Město uznává, že veřejné prostory poskytují galerie a jeviště pro umělecké vyjádření, i tak schvaluje povolení pro street art s dovolením vlastníka budovy. Právní street art přispívá k živému městskému prostředí a může se neustále měnit ze dne na den, což je velké plus.

1671858_cnt_9dec11_mroper 1671867_cnt_9dec11_mroper 1671873_cnt_9dec11_mroper 1671880_cnt_9dec11_mroper 1671881_cnt_9dec11_mroper

Zdroj: cntraveller.com (foto Mark Roper)

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>