UXDE dot Net

Poslední letní výlet po Evropě

By -

Předtím, než se opět dostanete do běžného pracovního nasazení, ukončete léto výletem do příjemného a krásného prostředí. Zrelaxujte se, odpočiňte si a poznejte nové země světa a tváře nových lidí. Inspirujte se naším výběrem z nabídek, které vám zaručí luxusní cestování a dobrodružství.

Marseille – francouzské město kultury

Historické město, které má sluncem zalité kopce, stále více narůstá na turistické návštěvnosti. Kromě hudební a divadelní energie ve druhém největším městě Francie objevíte i šarm v muzeích a galeriích dívaním se na slavné umělecké díla, například v Musée Cantini. Pokud se na výlet vyberete spolu s partnerem, nemine vás romantická procházka po uzkých uličkách čtvrti Panier, kde to přímo voní čistotou a harmonií. Radost by vám mohla udělat i plavba lodí do zátoky Calanques. Mezi nejoblíbenější návštěvní místa patří i jižní brána, tzv. Christopher Hall.

Ravenna – italské město mozaiky

Hlavním městem západo – římské říše v 5. století nebyl Řím, ale právě Ravenna. Přestože v té době byla menší, postupně se rozvíjela monumenty architektury a památníky, které oslavovali křesťanství. Tehdy i nyní patří mezi nejlepší, a to hlavně díky unikátním a perfektně řemeslně zpracovaným mozaikám. Mezi památky patří bazilika San Vitale, kde se nachází největší a nejslavnější mozaika s motivem císaře Justiniána a císařovny Theodory s doprovodem. Zájemce o umění nadchnou i křtitelnice a mauzolea. Třpytky s úlomky skla najdete dokonce i v ulicích města. Každoročně se zde koná festival Ravenna Mosaico, kde se návštěvníci mohou přímo dívat na vytváření nových kousků nebo se naučit dělat vlastní díla.

Cape Breton – chráněný národní ostrov

Skotští a francouzští osadníci sem chodili kvůli rybolovu, dostatku dřeva a v ostrově viděli šanci na lepší život. Původně obydlený předchůdci Mikmaků, dnes ostrov láká lidi i kvůli jeho množství exotické zvěře, přírodní krásy a zajímavě prolínání kultury Francie, Mikmaků a Keltů. Více než pětinu ostrova tvoří národní park s 25 turistickými trasami a více než 100 kilometrová trasa se ​​ve světě řadí mezi nejvíce velkolepé. Mluví se o ní jako o jednoduché kráse, která překoná všechny pohoří, skály, moře a národní parky vůbec.

Thessaloniki – řecký blesk

Město je jedním z posledních, které není obklopeno obrovským šumivým přístavem. Místo toho můžete sledovat klidné zátoky a skoro bezstarostných lidí. Symbolem města jsou sto let staré pouliční trhy plné zralého ovoce a čerstvého sýra. Mezi pozůstatky byzantského a osmanského starověku jsou schované umělecké galerie, noční kluby a kulinářské horká místa, kde najdete mladých bavících se lidí a mládež. Město roste optimismem a pozitivní energií, která zahrnuje celé řecké kulturní dědictví .

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>