UXDE dot Net

Popíjet na pláži rum, to je Rio de Janiero

By -

Rio de Janiero je kultovní město, jedno z nejsnáze identifikovatelných na světě. V neposlední řadě je důvodem jeho legendární karneval. Kromě deštných pralesů a smaragdových zátok zde najdete slavné pláže Copacabana a Ipanema. Nedílnou součástí města je impozantní socha Krista Vykupitele. Toto živé město obklopuje obrovská energie, kterou návštěvníci zažívají na vlastní kůži i díky nočnímu životu, restauracím a skvělé atmosféře.

V místní restauraci Academia da Cachaca si pochutnáte na světových nápojích a drincích. Nejznámější je Caipirinha, drink z národního bílého rumu Cachaca, drceného cukru a limetek. Restaurace má 2000 různých druhů rumu Cachaca, nejstarší pochází z roku 1875, Fazenda Capao Grosso. Milovníci tohoto aperitivu si zde určitě přijdou na své. Pochutnat si můžete i na specialitách, jako jsou hovězí maso na smetaně s pyré nebo se sýrovou omáčkou, nebo steakové plátky vařené se zázvorem.

Nádherný výhled na celé Rio si vychutnáte na vrcholu Corcovado, který má 750m. Pod sochou Krista uvidíte, jak je Rio rozděleno do dvou zón, severní a jižní. Také vaše oči zahlédnou strmé hory Serra da Carioca, které jsou v části národního parku Parque Nacional da Tijuca. Pokud chcete mít spolu s partnerem romantický výhled na západ slunce, využijte možnost jít přes Rio lanovkou až k Pao de Acucar.

Pláž Cobacabana je jedna z nejznámějších pláží na světě, tvoří ji 4,5 km dlouhého pobřeží. Pláž Ipanema je zase jednou z nejbohatších. K jiným populárním plážím nedaleko města patří Pepino Barra da Tijuca, Flamengo a Arpoador. Určitě navštivte.

Dvě hodiny jízdy severně od Ria, je poloostrov Cabo Frio a letovisko Armacao de Buzios. Návštěvníci, kteří mají rádi jednoduchou klidnou atmosféru se sem chodí vracet do minulosti. Místo je totiž rájem s tuctem písečných zátok, kde se čas posunul dozadu, nebo se úplně zastavil. Odlehlé pláže s malými čluny evokují mimo sezónu pocit z rybářské vesnice.

Tak, co říkáte? Představte si, jako ležíte na pláži a vychutnáváte si chuť rumu s ledem, v pozadí hraje rytmická brazilská hudba a vy jste odhodlaná užívat si každý jeden následující den..

rio rio2 rio3 riodejaneiro_cnt_24nov09_iStock_b

Zdroj: cntraveller.com, pinterest.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>