UXDE dot Net

Nejkrásnější evropské vesničky

By -

Z Alp do Středomoří vás tyto vesničky zmrazené v čase překvapí svou krásou a klidem. Pojem pohlednice perfektních vesnic s bohatým starosvětským šarmem inspiroval cestovatele po celé Evropě, a tak mají pěkné odlehlá místa své fotografie, které stojí za shlédnutí i ocenění. To, že tyto vesničky nezůstávají dlouho skryté neznamená, aby se jejich kouzlo cítilo nepříjemně populární. Představte si například rybářskou vesničku v Itálii Cinque Terre, kde se večerní letní procházka mísí se zábavním parkem, předraženými restauracemi a obchůdky se suvenýry. Ale jen pár kilometrů po pobřeží v tomto davu je vesnička Tellaro, která je méně přístupná a tak blaženě nedoknutá a klidná.

Prvním požadavkem krásné vesnice je malebné místo, ať už mezi norskými fjordy nebo sluncem zalitých řeckých ostrovech. Nejlepší charakteristické rysy mají náměstí lemované vysokými sedlovými fasádami v pastelových barvách v Telči, nebo nezapomenutelný viktoriánský hrad v Irsku.

Dosažení některých z těchto evropských krás vyžaduje úsilí, ale odměny jsou oslňující. Budete potěšeni nejen nádhernými pohledy, panoramatem a atmosférou, užijete si vesničky i s novými zážitky.

Colmar, Francie

France, Alsace, Colmar, Krutenau, View of La Petite Venise quarters with restaurant near Lauch river and Caveau St. Pierre in background

Tellaro, Itálie

201309-w-europes-most-beautiful-villages-tellaro-italy

Bibury, Anglie

Bibury

Hallstatt, Rakousko

Austria, Upper Austria, View of village

Folegandros, Řecko

Agios Ioanis Prodromos church

Reine, Norsko

Impressions of Norway - Lofoten

Telč, Česká republika

Town of Telc

Albarracín, Španělsko

View of Albarracin

Pučiśća, Chorvatsko

Pucisca on Brac Island, Croatia

Cong, Irsko

House on roadside covered with ivy, Republic of Ireland

Gruyeres, Švýcarsko

canton Fribourg Gruyeres historical lane local old town picture street Switzerland Europe town

Bled, Slovinsko

Slovenien

Zdroj: travelandleisure.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>