UXDE dot Net

Fly Geyser v Nevadě vytvořené čistě náhodou

By -

Fly Geyser – neuvěřitelné místo, jehož kouzlu nebudete vědět odolat. Je to malý umělý geotermální gejzír, který se nachází ve Washoe County v Nevade. Tento krásný úkaz doslova plive vodu až na 5 stop do vzduchu a okouzlí vás svými krásnými zářivými barvami, pomocí kterých země na první pohled vypadá jako malba. Gejzír byl ve skutečnosti vyvinut omylem z poškozené geotermální studny, která byla poprvé vrtaná v roce 1916. Přibližně v roce 1960 si geotermální ohřívaná voda našla trhliny a studna vybuchla. Od té doby je z ní barevný gejzír chrlící horkou vodu.

Zbarvené horniny rostou samy a tvoří se z rozpuštěných minerálů, které se nadále hromadí. Tak tvarují travertinový kopec kolem gejzíru. Krásné barvy se tvoří kvůli termofilních řasám. Vzhledem k tomu, že gejzír se nachází na soukromém ranči a má svého majitele, je skrytý před diváky, za vysokým plotem a zamčenými vraty s hroty na vrcholu.

„Tato zvláštní a nepřirozená krajina mohla existovat někde na sopečném Jupiterově měsíci Io… Takové nadpozemské země jsou na Zemi vzácné, ale existují. Možná to pomůže představit si, jak Země mohla vypadat na začátku. Teplo a sírou odolné bakterie se živí vroucí vodou gejzíru. Stejně jako na počátku života na Zemi,“ říká fotograf Christian Klepp.

fly-geyser-nevada-1 fly-geyser-nevada-2 fly-geyser-nevada-4 fly-geyser-nevada-5 fly-geyser-nevada-6 fly-geyser-nevada-8

Zdroj: boredpanda.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>