UXDE dot Net

Faerské ostrovy pro skromné návštěvníky

By -

Faerské ostrovy jsou méně známou turistickou destinací. Co je činí výjimečnými?

Patří k Dánsku, na půl cesty mezi Norskem a Islandem a tvoří jejich 18 ostrovů, které jsou umístěny v nehostinných vodách severního Atlantiku. Již na cestě k nim je z dálky viditelný 352 metrů vysoký maják. Počasí se po celý rok pohybuje v teplotním rozmezí 3-10° C, obloha je často šedá a za vrcholy hor se skrývají vířící mraky. Vzduch a hmatatelná mlha je přímo mystická. Při východu slunce krajina záři ostrými paprsky, nádhera přírody je zelenější než samotné kopce, což vytváří téměř zázračný kontrast barev. Obyvatelé těchto ostrovů jsou milí a veselí, atmosféra je uvolněná a pracuje se většinou v zemědělství. Na půdách si jezdí bílé ovce, domy a obydlí jsou přímo zábavné na pohled. Vyrobené jsou ze dřeva, se šikmými střechami obloženými trávou pro izolaci.

Všechny ostovy jsou propojeny tunely, pro nové zážitky a poznávání se zde vyplatí chodit po výletech. Zajímavé věci jsou dostupné v duchovním centru Kirkjubour, kde leží Katedrála San Magnus, už v troskách, od 16. století opuštěná.

Kuchyň v těchto oblastech nemusí být každému po chuti. Mezi lahůdky ostrovů patří velrybí maso a tuk, místy najdete i sušené tresky. Chov ovcí je oblíbený pro vlnu a její zpracování, v obchodních centrech měst jsou módní pleteniny značky Gudrun & Gudrun, které vás v chladném a sychravém počasí příjemně zahřejí.

Faerské ostrovy nejsou vhodné pro milovníky pláží a tepla, protože je zde nedostatek slunečných dnů, což nevěstí nic dobrého pro opalování. Je zde pouze malá pláž u Gjógov, voda má však do 10° C. Ponořují se tu jen hořlavý plavci. Tato země je pro ty, kteří mají rádi jednoduchý život, dobré turistické boty, vytrvalost při lezení na kopce a potěšení zachycovat čistou přírodu.

faerske os1 faerske os2 faerske os3 faerske os4

Zdroj: thetravelmagazine.net

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>