UXDE dot Net

5 věcí, které v Římě musíte zažít

By -

Italský Řím je turistickým snem. Díky skvělému jídlu, nádherné architektuře a historického dědictví se toto „věčné město“ stalo z jednou nejoblíbenějších návštěvních destinací v Evropě. Jeho nejslavnější místa se dají vychutnávat i v soukromých malých skupinkách. Zde je výběr z nejlepších římských míst, které si nesmíte nechat ujít.

1. Navštivte antické Colosseum

Není to tak dávno, co se návštěvníci dívají dolů z různých úrovní římského Colossea do prázdných travnatých trosek labyrintu, kde se kdysi nacházela aréna. Je to místo, kde byla divoká zvěř a gladiátorské zápasy. Historická památka je otevřena pro omezené množství předem objednaných hostů na každý den.

roma5

2. Osamotě v Sixtinské kapli

Návštěva Sixtinské kaple jako prvního místa v Římě začíná jako sen pro mnohé, ale rychle se stane noční můrou. Zástupy, které jsou v kapli přes léto, jsou nepříjemné, horké a dusné. Nicméně se štěstím a správným zájezdem můžete být v soukromé skupině 10 lidí a krásu této kaple si v klidu a tichu vychutnat.

roma4

3. Snídaně ve vatikánských muzeích

Vatikánská muzea dávají cestujícím zcela nový důvod probudit se brzy ráno a přeskočit často zastaralé kontinentální snídaně v hotelu. Formou bufetu se rychle najíte a nabudíte do nového dne plného zážitků, na nádvoří se totiž podává sladká kobliha! Budete se divit, s jakou motivací se do nových dní probudíte.

roma3

4. Podívejte se, jak blízko je od Říma Toskánsko

Pokud jste někdy zkoumali cestu do Itálie a dívali jste se na možné výlety do Toskánska, zjistíte, že nejprve musíte jít na cestu do Florencie. Obě místa se však dají stihnout za jeden den. Objevte gastronomické speciality a scénické pohledy na krajinu tohoto regionu. Degustace vín a obhladka slavných vinic Brunello di Montalcino s typickým toskánským obědem vás připraví na putování do Montepulciano a Pienza.

roma2

5. Podílejte se na tradičních italských aperitivech

Berte to jako Italky styl „Happy Hour“. Pořiďte si sklenici vína a získejte vynikající talíř předkrmů zdarma. V této zemi jsou aperitivy v oblibě a vy je budete milovat také. Vyzkoušejte si to a navštivte nejznámější památky Říma v nočním světle. Po chutném víně jsou ještě hezčí!

roma

Zdroj: thetravelmagazine.net, darkrome.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>