UXDE dot Net

Trávy jako květináčové rostliny

By -

Trávy a třtiny jsou hlavními hráči v zahradách od pobřeží k pobřeží. Ale jejich textury, barvy a houževnatost z nich udělali hvězdy v jiné roli – jako květináčové rostliny. Zde oproti pestré kulise nastavení Cheekwood Botanical Garden & Museum of Art v Nashville, jsou příklady velkého a malého, výrazného a jemného, pro každého něco.

The Terazo Planter od Frontgate – Sedící na klikatě kamenné zdi v Nashville dokonale znázorňuje, jak se dobře hodí trávy pro květináče.

GRD0309_GR1

Osamělá, elegantní bambusová ‚Mühle‘ tráva (Muhlenberg Dumosa) v květináči nadměrné velikosti dělá dramatický sólový výkon v amfiteátrově části Cheekwood’s Herb Study Garden. Zemité a šedé barvy připomínají starověké sklenice.

GRD0309_GR2

Jemný různobarevný říční oves (Chasmanthium latifolium ‚River Mist), horká nová rostlina z ITSA Plants v Gruzii, se dobře hodí do této japonské zahrady v The Small Giulia Planter. Dokonce se vám může zdát, že tráva imituje okolní bambusový háj.

GRD0309_GR6

Zkuste velký kobaltově-modrý květináč The Oseté Square Planter od Campania s bohatou barevnou kombinací světlezelené Hakone trávy (Hakonechloa macra ‚All Gold‘), Rustic Orange coleus, Arcelia ‚Purple‘ Angeloni a jako lilek zabarvené sloní ucho (Colocasia esculenta ‚Black Magic). Skvělá barevná kombinace působí elegantně a stylově.

GRD0309_GR7

Jemná shoda barev dodává další příjemnou vrstvu zahradnictví. Mlsné narůžovělé květy Panicum virgatum ‚Shenandoah‘ jsou perfektně sladěné s rukodělný terakotou Messina Vase od Seibert & Rice. Vše o této kombinaci říká ohniště: vzpřímenost trávy, výška, žebrování na květináči. Pokud vaše zahrada má převahu nízkých rostlin, nebo je v raných fázích plánování, vyzkoušejte odvážný kontejner s vysokou trávou, který může mít stejné zastoupení jako keř nebo kus sochy.

GRD0309_GR8

 

Zdroj: gardendesign.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>