UXDE dot Net

Stodola a dům v jednom

By -

The Barn House je experimentální obydlí v Memu Meadows v Japonsku, navrženy Co Keio University + Labo. Navrhli soběstačné ubytování pro dva lidi a dva koně. V tomto roce získaly ocenění LIXIL * na mezinárodní architektonické soutěži.

Tato geniální zvířecí rezidence je poháněna močí jeho vlastních obyvatel. Vytvořil ji architekt Kengo Kuma a je navržena tak, aby ubytovala dvou vědců a dva koně – symbolické zvíře v této oblasti, a přizpůsobuje se extrémně chladnému podnebí v Hokkaidu. Výzkumníci a zvířata tak sdílejí stejný životní prostor.

Během léta se koně potulují po okolí a během zimy jsou v přístřeší domu. Koně se využívají na kompost, péči o rostliny, ale i na vytápění vnitřního prostoru. Důležitou roli hraje dřevěné uhlí, které absorbuje amoniak z koňského moči, stává se hnojivem pro rostliny. Když je uhlí vystavené slunci a větrané, pak může být použito k vytápění, do podlah i stěn. Docela zajímavé.

SONY DSC CoLabo-Barn-House-For-People-And-Horses-2 CoLabo-Barn-House-For-People-And-Horses-4 CoLabo-Barn-House-For-People-And-Horses-6 CoLabo-Barn-House-For-People-And-Horses-8

Zdroj: inhabitat.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>