UXDE dot Net

Mojave Rock Ranch obnovila pouštní zahradu

By -

Udělejte si vizuální procházku v tomto neobvyklém prostředí abyste viděli, co inovativní zahradní návrháři dosáhli v obrovském vyprahlém místě obklopeném ze tří stran strmými útesy. Ve velmi neúrodné pouštní krajině Mojave Desert se nachází zahrada kolem podivného domu vytvořena týmem zahradních architektů, Gino Drees a Troy Williams.

Jako milovníci kaktusů a netradičního kamenictví vytvořili úkaz, který může být nejvýraznější pouštní zahradou na jihozápadě. Je to projekt izolován na skalnatém hřebenu severně od Joshua Tree National Park, ve kterém okna jsou prvořadé a obytné prostory jsou pečlivě navrženy pro ochranu před pálícím sluncem a trvalými větry. Především je to pravá zahrada, kde jsou kaktusy a pouštní druhy vysázeny ve vysoké hustotě , tím pádem připomínají věčné hranice. Skalnaté podmínky jsou řešeny zvýšením výstavby použitím domácích kamenů.

3_entry_walk

Ocelová vstupní brána do domu a zahrada jsou spojeny skrytým drátěným plotem, který chrání stavbu před loupeživými králíky ničícími rostliny uvnitř. Dvojitá nizozemská brána umožňuje výhled přes horní polovinu na živou zlatou panorama kaktusů na druhé straně. Spodní dveře brány jsou zavřené, aby se zdejší zvířata nedostali dovnitř. Brána je sama o sobě unikátní, podívejte na ty parohy losů. Vedle silnici je moře žluté barvy. Kaktus Echinocactus Grusonii se zde objevuje ve velmi velkých rozměrech.

desert-gate

Lodžie vytváří venkovní obytný prostor, ve kterém můžete během libovolného ročního období pozorovat krásu zahrady. Problém se sluncem a větrem zde určitě mít nebudete, Drees a Williams vytvořili lodžii s prosklenými stěnami, které blokují chladnější severní větry, ale rezervují světlo uvnitř. Horní struktura přerušuje osvětlení, stropní ventilátor se využívá, když přijdou přívaly monzunů z Arizony v průběhu srpna.

joshua-tree-patio

Je téměř nemožné, abyste celý výhled viděli v jednom snímku. Prohlédněte si tento unikátní skvost. Pokud se rozhodnete stavět něco podobného, vezměte si pár pomůcek z tohoto projektu:
Pokud se rozhodnete pro výstavbu takové zahrady na divokých místech nebo místech odlehlých od města, používejte materiály, které se tam nacházejí. Snažte se, aby nové díla hladce splývaly s divokými blízkými i vzdálenými oblastmi.

cactus-desert cactus-garden-border desert-garden-border desert-garden-walkway joshua-tree-ranch mojave-rock-ranch-loggia split-rail-fence-desert

 

 

Zdroj: gardendesign.com (foto Maureen Gilmer)

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>