UXDE dot Net

Extravagantní architektura ve tvaru prstenu

By -

MAD Architects právě představila svůj první resort v Číně, Sheraton Huzhou Hot Spring Resort. 27-patrová budova ve tvaru prstenu se nachází jižně od slavného čínského jezera Taihu Huzhou, kde mimo jiné jsou tradiční obloukové mosty a staré techniky inkoustových maleb. Středisko nabízí 282 luxusních pokojů, 39 Hot Spring vily, dvě prezidentské vily a lázeňské obce.

Konstrukce moderní stavby je založena na myšlence jednoty a nekonečna. V noci se kroužek odráží v jezeře a vypadá jako plný luminující měsíc. Luxusní rozvoj má svými arkádami a vykládanými stropy druhem kamene nefrit, který symbolizuje bohatství. Přesto, že je tak extravagantní, celkově má tento projekt nízkou spotřebu energie.

Na rozdíl od konvenčních skleněných fasád, které se používají na design hotelů, Sheraton Huzhou nevyžaduje mnoho klimatizačních jednotek. Tvar budovy poskytuje stín pro všechny balkony a podporje přirozenou ventilaci. Ultra bílé sklo umožňuje přirozené světlo do každé místnosti, čímž se eliminuje potřeba umělého osvětlení v průběhu dne. Šetří to energii a také vytváří příjemnou atmosféru.

Jedná se o první 5-hvězdičkový resort pro bohaté pevninské čínské business třídy. I když má působivý a pozoruhodný design, jsou zde určité pochybnosti z hlediska životního prostředí.

Sheraton-Huzhou-Hot-Spring-Resort-MAD-2 Sheraton-Huzhou-Hot-Spring-Resort-MAD-3 Sheraton-Huzhou-Hot-Spring-Resort-MAD-4 Sheraton-Huzhou-Hot-Spring-Resort-MAD-5 Sheraton-Huzhou-Hot-Spring-Resort-MAD-6 Sheraton-Huzhou-Hot-Spring-Resort-MAD-7

Zdroj: inhabitat.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>