UXDE dot Net

Domy s vnitřními rybníky

By -

Syngapur, Colorado, Mumbai, Perth a jiné země po celém světě mají moderní projekty domů, které vykazují prvek ze starověké východní filozofie a byli dále posunuty do západního světa, tzv. vodní zahrady. Jsou synonymem pro klid a pohodu, přispívají k interiéru a jeho celkové estetice. A víc než to, oživují mrtvý prostor v rámci interiérových struktur, jako je například prostor pod schodištěm nebo až příliš prázdná hala.

Máme zde několik příkladů, jak by měl takový vnitřní rybník vypadat, aby nebyl uložen na nevhodné místo, ale měl dostatek světla a vzdušnosti.
Pro vytvoření jakéhosi průchodu designeři využili skleněnou podlahu, která se položí na vrchol dekorativního vodního útvaru, který leží například pod schody. Prostor a všechno v něm je dokonale uloženo a přesně naplánovano na své místo.
Architekti v tomto směru rádi využívají prvky tropickému modernismu. Ocelový bazén v prostoru domu je možné si vychutnávat z obývacího pokoje nebo z mezipatra. K vodním rybníkům je třeba začlenit i zahradní doplňky, které tam zaujmou své místo a posílí platformu. Řeč je o kamenech, které zvýrazní kompozici, rostlinky, palmy, lekníny a táhnoucí se vodní listy oživí interér jako celek a dodají mu přírodní vzhled, což je vlastně i cílem.

Arch-Daily-via-Richard-Ho-indoor-carp-pond-surrounded-by-wood-and-modern-living-600x1414 Azdarch-indoor-water-feature-pond-below-stairs-with-glass-floor-600x587 Deep-River-indoor-creek-carved-into-the-site-with-misty-water-feature-600x752 Dwell-indoor-fish-pond-viewed-from-rich-wooden-staircase-600x775 DWY-Landscape-Architects-angular-water-feature-pool-that-drags-the-outside-in-600x603

Zdroj: home-designing.com

admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>